16 Haziran 2017 Cuma

Vejetaryen

KÜNYE
Kitap adı: Vejetaryen
Yazar: Han Kang
Sayfa Sayısı: 158
Türü: Roman
Çeviri: Göksel Türközü
Yayınevi: APRIL


Merhabalar, umarım iyisinizdir. Kitap okumaya hız verdik bakalım. Vize haftaları birbirimizi idare ediyoruz. Ve birikmiş kitaplarımızı yazmaya başladık. Umarım buralar biraz hareketlenir :D Evet şimdiki kitabımızın yazarı 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü'nü almış. Bakalım Vejetaryen nasılmış.


Açıkça söylemem gerekirse ben pek beğenmedim. Kısa bir kitabımız ama okuma isteği uyandırmadı bende. Olayları 3 farklı kişiden okuyoruz ama kendi hayatlarına nasıl etki ettiğini anlatıyorlar. Aile ilişkileri bakımından Kore kültürünün böyle olduğunu çok düşünmüyorum. Eğer böyleyse büyük ihtimal hiçbir şey bilmiyorum demektir.
Vejetaryen olan kadının eşi baldızını düşünür, Eniştesi bu kadını düşünür, baba kızına küçükken şiddet uygulamıştır, kız kendini arındırmak için vejetaryen olmuştur bir gecede. Gerçekten tuhaftı. Belki çok iyi anlamadığımdandır kitabı pek sevemedim. Halbuki yazarın tam istediği, düşüncelerindeki gibi bir kitap olmuş.


 Akıcı mıydı ? evet öyleydi ama bir solukta okumak istemedim. Almalı mıyız derseniz, eminim daha çok merak ettiğiniz kitaplar vardır. Onlara öncelik tanıyın.

                                                                                                                         Bi'Avukat'tan Sevgiler...

6 yorum:

 1. Gayet samimi ve içten bir kitap yorumu olmuş. İçten ve samimiliğinizi sevdim. Kaleminize sağlık. :)

  YanıtlaSil
 2. Bazen kitabı kendi dilinde okumak daha iyi oluyor bu da öyle kitaplardan sanırım :)

  Bu arada blogunla yeni tanıştım bende beklerim.

  birsenle.com
  instagram.com/birsenlee

  YanıtlaSil
 3. Bu kitabı çok merak ediyorum. Mutlaka okuyacağım. Kaleminize sağlık.

  YanıtlaSil