5 Mayıs 2017 Cuma

Bullet Journal Maceram -Mayıs Ayı

Herkese merhabalar :) Bugün sizinle kitaplardan farklı olarak Bullet Journal'den bahsetmeye karar verdim :) Mayıs ayını hazırlarken neden bloga koymuyorum ki diye düşündüm.Ve ta daaa burdayım :))

Öncelikle bullet journal nedir onu konuşalım.Bullet Journal yurtdışında ortaya çıkan ve tanımlamam gerekirse eğer kendi ajandanızı kendiniz oluşturmanızdır. Tabiki klasik olarak sadece günleri ve ayları yazmıyorsunuz canınız ne isterse,bazen bir not,,bazen bir şiir ve bazen bir yemek tarifi yazabilirsiniz.Tamamiyle sizin hakimi olduğunuz canınız ne isterse yaptığınız bir defter oluşturuyorsunuz aslında.


Klasik Bullet Journal'lerde bazı kurallar var ama benimkisi biraz farklı. Ben, madem bu defterin sahibi benim ozaman ne istersem yaparım mantığıyla o ilk sayfaları geçtim biraz.


Şimdiden uyarmalıyım internette,instagramda o kadar güzel bullet journaller hazırlıyorlar ki benimki öyle değil.Beklentiyi düşük tutalım :D

Öncelikle bullet journal olarak kullandığım defter sevgili Bi'Psikologcuğumun bana doğum günü hediyesiydi :)

İlk olarak Mayıs ayı için giriş sayfası yaptım.Daha sonra Mayıs ayında okuyacağım kitapları  ve izlediğim filmleri yazabileceğim bir sayfa oluşturdum.

Daha sonra Mayıs ayının genel bir takvim yapıp o ayki hedeflerimi yazdım :)Umarım sizin için ilham verici bir yazı olmuştur.Okuduğunuz için teşekkürler :))
                                                                                                                     Bi'Psikolog8 yorum:

 1. Çok şirin olmuş. Üşenmemiş ne güzel yapmışsın :-)

  YanıtlaSil
 2. Çok seviyorum ben de kendi ajandamı yapmayı. Kendi zevkimize göre oluşturunca daha kullanışlı oluyor:) Seninki de çok güzel olmuş:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim seninkini de görmeyi çok isterim :) kesinlikle emek harcayınca ortaya çıkan şeyler daha değerli oluyor :)

   Sil
 3. Bence çok güzel olmuş. Böyle bir ajanda insanda bir şeyler yapma, ajandaya yazma isteği uyandırır :-)

  Mayısa giriş ve okuduğun kitapları yazacağın sayfadaki görseller çok güzel. Onları nereden buldun merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) weheartit'de bir hesabım var ordan buluyorum genelde görselleri :) İsterseniz maille size de atabilirim :)

   Sil
  2. Çok iyi olur. suleuzundere@hotmail.com adresine atarsan çok sevinirim. Ben size mail atmaya çalıştım ama blogunuzdan mail adresinizi bulamadım. Hem size bir sürprizim var :-)

   Sil
  3. Mail attım kusura bakmayın biraz geç cevap verdik :)

   Sil