20 Ağustos 2016 Cumartesi

Sakın Gözlerini Açma.. KAFES-Josh Malerman


                              Dışarıda bir şey var…

Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.

Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.

Bu bilinmeyene doğru gözbağının karanlığında yaptığı yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?
(Tanıtım Bülteninden)


Herkese merhabaa :) Bu kitabı bookstagram sayfalarında çok fazla gördüm.Bir ara baya popülerdi.Peki ben neden bu kadar geç kaldım ? :D Öncelikle popüler olanı eğer popüler olduğu zamanda okursam eğer sanki beklentim çok yüksek olucak ve nesnel bir şekilde değerlendiremeyeceğimi düşünüyorum.Bu yüzden popüler olan kitapları hep daha sonra okurum ^^ Herneyse :))


 Kitap hakkındaki yorumuma gelirsek kitap belirsizlik üzerine kuruluyor ve de o şekilde devam ediyor.Ben ilk sayfalarda izlediğim THE OTHERS filmine benzettim fakat tabiki ortalara doğru ayrılıyor konuları.Ama ilk başlardaki benzerlikler de fazla.Yazarın üslubu beni çok etkiledi bazı bölümlerde anlattığı şeyleri gerçekten hissedebildim.Evet,kitap sıradışı bir şekilde başlayıp gizem dolu da devam ediyor fakat sonuna geldiğinde ee sonra ne oldu diyorsunuz.Bence sonu havada kalmış ya da kitap seri halinde devam edecek yani umarım öyle olur :) Peki siz ne düşünüyorsunuz? Kafes'i okumuş muydunuz? Okuduysanız siz ne düşünüyorsunuz kitap hakkında?Yorumlarınızı bekliyorumm :)
ALINTILAR:
Fırtınada sığınak bulma,
Yağmurda dans etmeyi öğren....  

Bu dünyadaki her şey çok acımasız...

Bir insanı kazanmak zaman meselesi, kaybetmek ise an meselesidir.

İnsanoğlu aslında korktuğu yaratığın ta kendisidir.

... bazı insanlar gelecek en küçük bir haberi beklerken bazıları kendi haberlerini yazar.
                                                                                                        
           Sevgiyle kalın,Kitaplı günler :))


This Is Horror Ödülü - En İyi Roman 

Michigan Notable Book Ödülü
Bram Stoker Ödülü - En İyi İlk Roman Finalisti
Goodreads En İyi Korku Romanı Finalisti
James Herbert Korku Ödülü Finalisti
Shirley Jackson Korku Ödülleri Finalisti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder